5. oktoober algas koolimajades võimu üleandmisega üheksandikele ja lõppes võimu tagasiandmisega kooli juhtidele. Tunde andsid 9. klasside õpilased, kes kirjeldasid päeva lõpus kogetut. Enamasti oli seisukoht selline, et päev möödus pisikeste viperustega, kuid huvitavalt; noorematele tundide andmisega tuldi kenasti toime, kuid õpetajaks täiskasvanuna saada ei soovita.

Päeva sees toimus mitmesuguseid tegevusi õpetajatele. Hommikul toimus koolitus selle kohta, mida tähele panna diabeedihaige  lapse juures ja kuidas talle vajadusel esmaabi anda. Koolituse viis läbi Maret Rodin diabeediühingust. Seejärel said õpetajad raketijuht Eve Raja juhendamisel lahendada “Rakett69” ülesandeid. Koolituste vahele mahtus ühine tordisöömise vahetund.

Päeva lõpetas aktus, kus õpilasesindus tunnustas õpetajaid. Õpilaste lemmikõpetajateks tunnistati Merle Velbo, Eve Raja ja Silva Taremaa Vabaduse majast ning Kadi Tammoja ja Krista Lindre Tallinna tänava majast. Õpilasesinduse eripreemiad said Merike Järvamägi ja Martin Kink. Õpilasesindus tänab siinkohal Sandrit, kes hoolitses trofeede valmimise eest.

Aasta õpetajaks valiti Alge Sard ja Tea Teder.

Ilusat õpetajatepäeva jätku!

Vaata ka Tallinna tn maja blogi