Lipp

Rakvere Vabaduse Kooli lipp valmis 1. septembri 2022 aktuseks, mil lipu õnnistas Viru praostkonna praost Tauno Toompuu. Traditsioonilise ehisnaela lõid lipu vardasse õpilaste esindaja Teele Lehtpuu, lapsevanemate esindaja Jana Vassiljev, õpetajate esindaja Kalle Lina ja direktor Riina Veidenbaum. Lipu ühel küljel on kooli nimi –  Rakvere Vabaduse Kool, teisel küljel tungla kujutis ja kiri Hoia tungal kõrgel!

Lippu kannavad noormees ja kaks tütarlast, kes on valitud lõpuklassi õpilaste hulgast

Kooli lippu on uuendatud vastavalt sellele, kuidas on kooli nimi aja jooksul muutunud. Praegune lipp on kooli ajaloos neljas (I – 24.10.1937, II – 01.10.1972, III – 01.09.1994)

Tungal

Tungal on sümboliseerinud tarkust ja vaimsust alates 1937. aastast, mil alustas ilmumist õpilaskonna ajakiri “Tunglakandjad”. Kooli esimesel lipul oli ladinakeelne juhtmõte “Celse erige facem”. Eestikeelse variandina “Hoia tungal kõrgel!” ja tunglakujutisega on see ka kõigil järgnevatel lippudel.

Praegune tarkusetungal valmis 2000. aasta 1. septembriks.

Tänane kooli müts on taastatud 1921. a variant. Esimest korda olid Rakvere Gümnaasiumi õpilased vormimütsidega väljas 1997. aastal.

Kooli logona on kasutusel Rakvere Vabaduse Kooli hoone siluett.