Saksa keele õppijad 6.- 9.klassist osalesid 17. oktoobril kohtumisel külalistega Austriast ja Saksamaalt. Mikk Viilukas ja Tom Teske  tegid  ettekande teemal “Üks keel, aga kaks kultuuri”. Esinejad rääkisid saksa keeles, aga vajadusel ka tõlgiti. Õpilastel avanes võimalus kuulda saksa keelt, tunda rõõmu arusaamisest ja saada innustust võõrkeele õppimisel.

Tegemist oli kaasava loenguga, mille vältel kuulajad said ülesandeid info otsimiseks veebist ehk sihipäraselt oma telefoni võimalusi kasutada. Õpilaste  arvates oli huvitav teada saada näiteks seda kui palju on erinevaid tervitamise viise ja millised need erinevates piirkondades on. Samuti oli huvitav teada saada, mil viisil erineb inimeste käitumine samades situatsioonides sõltuvalt tema elukohast.