15. oktoobril toimus näituse “TERVE TERVIS. Söö. Liigu. Suhtle. Puhka.” avamine meie Vabaduse tn koolimajas. Tegemist on Rimi Eesti ja Eesti Tervishoiumuuseumi koostööprojektina  valminud rändnäitusega, mis jõuab aasta jooksul kõigisse  maakondadesse.

Projekt keskendub tervisliku eluviisi ning mitmekesise toitumise edendamisele. Lähtutud on Põhjamaade toitumissoovitustest 2023/24, Harvardi ülikooli tervisliku elu suunistest 2023/2024 ja Tervise Arengu Instituudi uuringutest.

Näitus on väga atraktiivne: kasutatud on illustratsioone, infograafikat ning interaktiivseid eksponaate. Näitusega kaasneb mahukas haridusprogramm. Nimelt on koos näitusega kasutamiseks välja töötatud tunnikavad ja töölehed III kooliastmele.

Meie kooli õpilased on selle näituse huviga vastu võtnud. Vahetundides on kõige poulaarsemaks tasakaalulaud, aga hoolega uuritakse ka infomaterjale.

Näitus jääb meie kooli 18 novembrini.

Ootame näitust külastama kõigi Lääne-Virumaa koolide õpilasi. Oma tuleku palume kokku leppida huvijuht Aili Teedlaga AiliTeedla@rakverevk.edu.ee

Näituse tegid: Eesti Tervisemuuseum ja Miltton New Nordics
Õppematerjalid koostas: Eesti Tervisemuuseum