5. juunil kell 9 asus Leppneeme sadamast Prangli poole teele parvlaev Wrangö, pardal 20 meie kooli õpilast, 3 õpetajat ja reisisaatja. Laevasõit saarele kestis tunnikese. Kelnase sadamas ootas meid sõiduvalmis kastiauto, juhiistmel kohalik rõõmsameelne giid. Pakkisime end turvatud sõiduvahendisse ja avastusretk algas!

Käänulised külavaheteed, männitukad, liivaluited, rändrahnud, puukirik, saare salasopid, ajalugu – kõik oli põnev! Rannatee kadus vahepeal meie üllatuseks lausa merelainetesse, suurest rõõmust võtsime autokastis lauluviisi üles!

Päeva jooksul jõudsime matkata, palli mängida ja loomulikult puhata. Pilved ei varjutanud päikest kordagi ja õhtuks olime päevitunud nagu merekarud.

Tagasiteel saime tunda suurt lainetust ja tormituult. Silmapiiril terendasid Tallinna korstnad ja teletorn, saarest paistis veel ainult väike maariba. Kaugele mere taha jäi üks ilus päev, kaasa võtsime rahuliku meele ja hea tuju.

Projektis osalesid Rakvere Vabaduse Kooli 8.b klassi õpilased, Ukraina õpilased (8.u, 9.u, 7.u) ja õpetajad Yurii, Anita, Alge.

Prangli saar asub Põhja-Eestis Soome lahes. Saare pindala on 6,62 km². Pranglil elab umbes 70 püsielanikku. Saarel on pood, külakeskus, kiirabi, põhikool. Prangli koolis õpib 8 last ja töötab 7 õpetajat. Elektrit toodavad generaatorid. Saarel on kolm küla.