Käesoleval nädalal käisid Rakvere Vabaduse Kooli 9. klasside õpilased projekti Minu Riik raames harival õppekäigul Tallinnas. Külastuse käigus tutvuti mitmete oluliste institutsioonidega.
Õpilased külastasid Euroopa Komisjoni Eesti esindust ja Elamuskeskust, kus anti noortele ülevaade Euroopa Liidu toimimisest. Riigikogu külastades said õpilased aimu Eesti parlamendi tööst ja seadusandlikust protsessist.  Õpilastel oli võimalus osa saada Riigikogu istungist ning kohtuda parlamendi saadikuga. Pärast ringkäiku Riigikogus said noored oma teadmisi koheselt rakendada läbi viktoriini.
Stenbocki majas tutvustati valitsuse igapäevatööd ja Eesti Panga Muuseumis käsitleti Eesti raha ajalugu ning majandust.
Õppekäik pakkus õpilastele väärtuslikke teadmisi riigi toimimise ja sellega seotud institutsioonide kohta.