06.11-12.11.2022 käisime Erasmus+ projekti raames Lätis. Projektis osalesid inglise keele õpetaja Maret Kümnik, kehalise kasvatuse õpetaja Merike Järvamägi, 9.a klassi õpilane Marie Eliis Reisenbuk ja mina, Anna Olenevits, samuti 9.a klassist. Projekti raames tutvusime Läti kultuuri, koolielu ning õpilaste ja õpetajadega. Külastasime Daugavpils Valsts Gümnaasiumi. Esimesel päeval saime kokku kooli direktoriga ja saksa keele õpetajaga, nendega olid kaasas 9. klassi õpilased, kes tutvustasid meile oma kooli. Iga päev olid meiega kaasas erinevate klasside esindajad.

Kõik tüdrukud, kellega Lätis kokku puutusime, on väga toredad ja meeldivad. Jagasime üksteisele oma kontakte selleks, et hiljem veel suhelda. Hetkel suhtlen paljudega edasi ja plaanin tulevikus veel nendega kokku saada. Pärast reisi olen kohtunud ühe tüdrukuga Riias. Ta kinkis mulle väga armsa jõulusuveniiri. Tulevikus tahaks ka teiste kirjasõpradega kokku saada. Soovitan sellist õpilasvahetust ka teistele õpilastele, sest see võimaldab teiste riikide noortega suhteid luua.

Tekst ja foto: Anna Olenevitš