Kolmapäeval, kui 9. klassi õpilased koolis matemaatika eksamil kõrgemate punktide nimel ajusid ragistasid,  liikusid 6.-8. klasside õpilased mööda linna ning panid end proovile erinevaid ülesandeid lahendades.

Linnaruumis oli üles seatud 9 erineva tegevusega kontrollpunkti, kus sai mõõta, ehitada, meeskonnatööd harjutada, täpsust visata, palli põrgatada,  päid rõngasse pista, inglise keelt praktiseerida, pantomiimi teha.
Selleks, et punktist punkti jõuda, oli tarvis kaart õiget pidi kätte võtta ning nõnda õige suund kätte saada. Kui aga kaart valetpidi ette juhtus siis sai nii mõnigi klass linna vahel lisaboonusena mõned jänesehaagid teha. Kuid sellest polnud midagi, nii saigi rohkem samme koguda ja  ühtlasi ka vastupidavust treenida.
Oli mõnus päikesepaisteline päev koos klassikaaslastega enne suvepuhkusele siirdumist.