4. oktoober algas koolimajades võimu üleandmisega. Tallinna tn majas võtsid direktori ja õppejuhi kohustused üle Marc-Marten Einard ja Emili Nõulik, Vabaduse tn majas asusid samadesse rollidesse Eduard Fjodorov, Gregor Ojaäär ja Eduard Rybachenko. Nende noorte valvsa pilgu all suundusid õpilased ja noored õpetajad tundi. Päris õpetajate osaks oli eelnevatel päevadel enda asendajaid nõustada ja reedese päeva jooksul noortele vajadusel appi rutata. Pärast tundide lõppu arutleti ühiselt selle üle, kuidas õpetaja töö sujus. Nii mõnelegi sai selgeks, et klassitäie õpilaste juhtimine ei ole kaugeltki lihtne ülesanne, aga kõik arvasid, et said tööga siiski hakkama, enamasti päris hästi. Nooremate õpilaste poole pealt kostus arvamus, et päev oli teistmoodi ja tunnid möödusid pigem rõõmsalt.

Õpetajatel oli koolimajas kaks tegevust: autoportree joonistamine ja laulutund. Pärast tundide lõppu käisid õpetajad ühiselt kinos ja torti söömas. Tordi kõrvale toimus õpetajate tunnustamine. Õpilased olid valinud oma lemmikuteks Liina Lillepalu, Alar Madilaineni, Yurii Boievi, Merle Velbo ja Silva Taremaa. Juhtkond  ja kolleegid tunnustasid Anita Aasa, Pille Pukki ja Inge Korkat.

Head õpetajate päeva!